Tatilde Doğal Afete ve Olaylara Yakalananlar Paralarını Geri Alabilecek

Kategori: Haber - 18Yorum Yazın
Tatilde Doğal Afete ve Olaylara Yakalananlar Paralarını Geri Alabilecek

Geçen sene 15 Temmuz darbesi olduğunda, kamu kaynaklı tatilciler, çıkarılan Olağan Üstü Hal yasası gereği tatillerini yarım bırakıp işlerinin başına dönmüştü. Ön ödemeli satın aldıkları tatil paketleri’nin ücretleri ise geri iade edilmemişti. Bu durum karşısında pek çok vatandaş, elde olmayan nedenlerden dolayı tatilleri yarım kalan ve diğer günleri yanan tüketici mahkemesine başvurmuştu.

Doğal Afet Olaylar Yapılmayan Yarım Kalan Tatil Sürelerinin Tüketiciye Geri Ödenmesini Hükmetti

Tatilinizi yaparken terör saldırısı, doğal afet, askeri darbe ve buna benzer nedenlerden dolayı tatil yarıda bırakıp geriye dönen tüketici parasını iade alabilecek. Özellikle geçen yıl yaşanan darbe sonrası çok sayıda itiraz tüketici hakem heyetine gelmişti. Özellikle tatilleri yarıda kalanları paraları yanıyordu. Ancak son karar doğrultusunda tatilci yapmadığı tatil günü kadar para iadesi talep edebilecek.

Vatandaş Para İadesi Olan Paketlere Yönelmeli

Mahkeme şartları uzun ve zahmetli geçiyor. Genellikle mahkemeler büyük olan ve güçlü olan yanında kararlar alıyor. Hal böyle olunca yaşayacağınız sıkıntıları ortadan kaldırmak için, para iadesi olan paketleri tercih etmenizde fayda var. Mahkeme süreleri ülkemizde yılları bulduğu için bu tarz bir duruma girmeye hiç gerek yok.


motorcu

Ben motorcu Samsun Atakum'da yaşıyorum. Motosikletim ile pek çok şehir ve ülke gezdim. Gezmeye de devam ediyorum. Benim için modern seyyah diyebilirsiniz. Yüzyıllar öncesinde ulaşım aracı neyse, şimdilerde ise motosiklet. Çok param yok, yüksek özellikli motosikletim de, ancak sizlere yollardayken nasıl hayatta kalacağınız konusunda yardımcı olmaya çalışacağım .
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!
Önceki yazıyı okuyun:
Ordu Fatsa Yıldız Otel

Yol üzerinde Ordu Fatsa otel ararsanız Ordu Fatsa Yıldız otel direkt karşınıza çıkacaktır. Bir petrol istasyonun içerisinde kurulu olan bu...

Kapat
DMCA.com Protection Status