Rus Turist Koksaki Virüsü İle Korkutuyorlar

Kategori: Haber - 26Yorum Yazın
Rus Turist Koksaki Virüsü İle Korkutuyorlar

Rus turist güney illerinde Koksaki virüsü ile korkutmaya başladılar. Rusya’nın Başkentinde çıkan gazete haberleri, Rusya’dan ülkemizin güney şehirlerine tatile gelen turistleri bulaşıcı hastalık ile korkutmaya başladı. Özellikle Rusların en çok tercih ettikleri turizm bölgesi olan Antalya ve çevresinde bulunan otellerde Koksaki denen virüs kaynaklı bulaşıcı hastalığın olduğu ortaya atıldı.

Sert geçen bir kışın ardından tatile akın, akın gelen Rus turistler ülkemizin özellikle Antalya ve ilçelerini doldurmaktadırlar. Rusya ile yaşanan uçak krizinin tatlıya bağlanmasından sonra, Putin halkını Türkiye’de tatil yapacakları konusunda uyarınca, bütün Rusya Antalya’ya akmaya başladı. Ucuz oteller, Rusya‘ya yakınlık, sıcak hava ve temiz plajlar bir araya gelince Rusların ilgi odağı haline gelen Türkiye’yi çok sevdiler.

Artan Rus turist sayısını frenlemek için Rusya’da bir takım odaklar iftiralar atarak bu sayıyı azaltmaya başladılar.

Türkiye’de Bulaşıcı Hastalık Var Yalanı

Ülkemize gelen Rus sayısı 2 milyonu aşmaya başlaması ile, Rus basını hummalı bir çalışma içine girdi. Ancak bu hummalı çalışma ülkemize gelen 2 milyonuncu Rus hakkında değil, ülkemize gelen Rus sayısını düşürmeye yönelik yalanlara dayalı bir çalışma oldu.

İzvestiya gazetesi tirajı yüksek bir Rus gazetesi. Yapılan yalan haber ile ülkemizin özellikle Antalya bölgesinde Koksaki denen insandan insana bulaşan bir bulaşıcı hastalığın olduğuna yönelik.

Bir çok Rus ailenin tatilini iptal ettirip Türkiye’den ayrılmaya başladıklarını belirtmektedirler. Ukraynalı ailelerinde bulaşıcı hastalığa yakalandığını, birer ikişer ülkeden ayrıldıklarını belirtmekteler.

Rus tüketicileri koruma kurumu, Türkiye Cumhuriyeti sağlık bakanlığından konuyla ilgili gerekli bilgileri talep etti. Ayrıca Rus vatandaşları için acil durum masası kurduğunu ilan etti.

Amaç Tur Paketlerini İptal Ettirip Geriye Ödettirmek

Türkiye düşmanı Rus basınında çıkan haberlerin aslında, Rus turistleri korkutarak turlarını iptal ettirmek ve Türk devletini geriye ödenmek üzere tur paket ücretlerini istemektir. Hatta Rus basını sırf bu yüzden Türkiye devletinin bulaşıcı hastalığı örtbas ettiğini bile yazmaktadır.

Ayrıca artan Rus turist sayısını azaltmak şeklinde değerlendirebiliriz. Bu durumdan rahatsız olan pek çok ülke olduğu ortadayken bu tarz yalan ve iftira haberlerinin her yıl yaşandığını belirtebiliriz.

Türkiye Kaynaklı Bir Hastalık Değil

Koksaki virüsü ülkemizde on yılar önce yok olan bir hastalık. Çiçek hastalığının bir kolu olan bu hastalık özellikle Rus çocuklarda çok sıklıkla görülmekte olup, kuluçka süresinin iki hafta olduğunu yetkililer belirtmektedirler. Ülkemizde on yıllar önce yapılan aşılamalar sonucu ortadan kalkan

Koksaki virüsü yada çiçek hastalığı Rusya’da halen devam etmektedir. Rusların tatillerini ortalama 8 gün geçirdiği ülkemizde, Rusya’da kaptıklarını sonra ilerleme sürelerinin Türkiye’de devam ettiği yönündedir.

Ülkemiz bu hastalığı on yıllar önce literatürden kaldırmış ve görülmeyen hastalıklar kategorisine sokmuştur. Ancak Rusya hala bu tarz hastalıklar ile tam anlamıyla mücadele edemeyecek durumdadır. Ülkemizden kaybolan hastalık, Rusya gibi ülkelerde devam ettiği belirtilmiştir. Özellikle anne bebek sağlığını yeteri kadar takip etmeyen Rus yetkililer aşılama konusunda yeterli verilere de sahip değillerdir.


motorcu

Ben motorcu Samsun Atakum'da yaşıyorum. Motosikletim ile pek çok şehir ve ülke gezdim. Gezmeye de devam ediyorum. Benim için modern seyyah diyebilirsiniz. Yüzyıllar öncesinde ulaşım aracı neyse, şimdilerde ise motosiklet. Çok param yok, yüksek özellikli motosikletim de, ancak sizlere yollardayken nasıl hayatta kalacağınız konusunda yardımcı olmaya çalışacağım .
Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!
Önceki yazıyı okuyun:
Free Shop Yeni Düzenleme 3 Katına Kadar Alışveriş İmkanı Geldi

Free Shop olarak bilinen ve gümrüksüz alışveriş anlamına gelen işlemler için yeni düzenleme 1 ay sonra yürürlüğe girecek. Buna göre...

Kapat
DMCA.com Protection Status